+90 (312) 394 63 30

Hizmetler

Deneyimli kadrosu ve teknolojik alt yapısıyla oKSitem, her seviyedeki otomasyon sistemlerinin kurulumunu üstlenmektedir. oKSitem kazandığı güven ve destek ile endüstri ve isletmelerin otomasyon ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine optimum çözümler sunmaktadır.

oKSitem in otomasyon alanında sağladığı hizmet ve çözümler atölyeden kontrol odasına kadar, kontrol cihazlarının ve farklı otomasyon seviyelerinin mühendisliği, tasarımı ve entegrasyonuna dayanmaktadır. Projeler genel hatları ile  enstrümantasyon, motor kontrol merkezleri, kontrol ve veri toplama (SCADA) yazılımı ile programlanabilen kontrolörler ve bilgisayarlardan oluşur.

oKSitem tarafindan saglanan elektrik isleri ; motor kontrol merkezlerinin, kontrol bölmelerinin ve alçak ve orta gerilim ekipmanlarinin tasarimi, mühendisligi ve üretimini de kapsamaktadir.

 • Pano düzenini içeren mühendislik dokümanları
 • Kablolama semaları,
 • Güç dağıtım semaları,
 • Kontrol döngüsü çizimleri,
 • Elektrik kabinlerinin montajlari,
 • Kablolama ve saha kurulumları,
 • Yazılım Hizmetleri ve Modelleme,
 • Ağ yapılarının oluşturulması,
 • Devreye alma ve isletme dahil saha destek çalışmaları

Sistemi incelemek, anlamak ve yorumlamak buna göre bir tasarım ve algoritma oluşturmak, elde edilen bilgileri dökümante ederek bunları profesyonel yazılımlar ile hayata geçirmek  bilimsel bir doğruluk gerektirmektedir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre prosese en uygun ve optimum noktadaki elektrik, elektronik, enstrümantasyon ve kontrol sistemi tasarımları bu bilinç altında oluşturulmaktadır. Oksitem‘in ürün portföyündeki çeşitlilik ve kalite  sayesinde, müşterilerimize en uygun, en ekonomik ve en hızlı çözümler sunulmaktadır. Prosese yönelik hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiyi Çözümler menüsü altında bulabilirsiniz.

  Fabrikada veya sahada  çalışır durumdaki verimi düşük ve eski teknoloji ile çalışan sistemlerin modernizasyonu için PLC , HMI ve Scada tabanlı otomasyon çözümleri sunmaktayız. Ayrıca tasarlanma aşamasında olan makinaların otomatik çalışmasını sağlamak için otomasyon projeleri geliştirmekteyiz. Geliştirdiğimiz yazılım ve hizmetler ile

 1. Sistemin operatörün kontrolü yerine objektif olarak takip edilmesi
 2. Tekrar edilebilir değerlerle aynı kalitenin sağlanması
 3. Makina duruşlarının minimuma inmesi sayesinde verimlilikte artışın sağlanması
 4. Maliyetlerin düşmesi
 5. Makina üreticileri tarafından katma değeri daha yüksek ürünler sunulması

sağlanmaktadır.

Şirketimiz  enstrümantasyon konusunda faaliyetlerini sürdürmektedir. İhtiyaçlarınıza en uygun kontrol ve ölçüm ekipmanları için Debi, Basınç, Sıcaklık, Seviye , Sinyal Toplama ve Analiz Cihazları konusunda

• Ön Mühendislik ve doğru ürünlerin seçilmesi
• Proses Akış Diyagramının (Process Flow Diagram – PFD) ve Borulama ve Enstrümantasyon Diyagramının (P&ID) hazırlanması
• Enstrumanların saha testlerinin ve kalibrasyonlarının yapılması
• Enstruman sertifika ve şartnamelerinin temin edilmesi

konularında hizmet vermektedir.

BDT (Bilgisayar Destekli Tasarım) temelli, profesyonel yazılımlar Autocad, SolidWorks ve See Electrical yazılımları ile Elektrik, Otomasyon ve Enstrumantasyon projeleri hazırlanmaktadır. Hazırlanan tüm proje ve taslaklar müşterilerimiz ve talepleri göz önüne alınarak”As-Build” olarak başlar ve tamamlandığında dökümantasyon yapılır.

  Kalifiye ve güçlü ekibimiz ile müşterilimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için MCC, DDC, otomasyon ve kumanda, sürücü ve özel dağıtım panoları üretimini kendi atölyemizde  gerçekleştirmekteyiz. Pano imalatlarımızda öncelikli olarak müşteri taleplerini gözönünde bulundurarak uluslararası olarak kabul görmüş elektromekanik ürünleri ve şalt malzemelerini kullanıyoruz. Panolarımızı sahaya sevketmeden önce panolara elektrik verilerek sahada çalışılacağı senaryoya göre birebir çalışma testlerini yaptıktan sora sevkiyatını yapıyor ve projeleri ile birlikte sizlere teslim ediyoruz.

Teknik altyapısı güçlü ve müşteri odaklı Satış ekibimiz beklentilerinizi karşılamak için en uygun ürünleri sizler için seçecektir. Satış sonrası destek , kurulum hizmetleri ve devreye alma gibi konularda bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ürünler sayfamızı ziyaret ederek ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.